Święto Folkloru Kurpiowskiego 2015

Kategoria: Pod Borem Utworzono: wtorek, 05, maj 2015 Poprawiono: niedziela, 09, sierpień 2015 Opublikowano: wtorek, 05, maj 2015

W dniach 07-12 lipca odbywał się w naszej gminie Tydzień Kultury Kurpiowskiej. Impreza była doskonałą okazją do kontaktu z rodzimą kulturą ludową. Impreza miała  na celu także integrację społeczności lokalnej - dorosłych młodzieży i dzieci poprzez szeroki, czynny udział w konkursach i warsztatach, pokazach, budzenie przez to poczucia dumy z dziedzictwa kulturowego. W czasie tego tygodnia  była możliwość uczestniczenia w warsztatach: bibułkarstwa  i wycinanki , tańców kurpiowskich  oraz warsztatach kulinarnych. W piątek na scenie plenerowej na wyspie odbył się „Dzień kurpiowskich obrzędów i zwyczajów”. Występowały  zespoły kurpiowskie, które zaprezentowały tańce  i pieśni kurpiowskie.

W niedzielę odbyło się Święto Folkloru Kurpiowskiego, które  rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Brodowych Łąkach, piękną oprawę muzyczną zapewnił  Zespół „ Pod Borem  z Zawad. Następnie przy dźwiękach muzyki przemaszerowaliśmy  na wyspę   gdzie  odbyły się występy  kurpiowskich zespołów folklorystycznych. W tym dniu Zespól „ Pod Borem” świętował jubileusz 85 lecia działalności. Zespól przedstawił koncert jubileuszowy w  którym uczestniczyli wszyscy członkowie Zespołu – dzieci, młodzież , dorośli. Zespół wystąpił z nowym  programem, przygotowanym specjalnie z okazji jubileuszu. Po koncercie zaproszeni goście  składali życzenia , gratulowali zespołowi tak pięknego jubileuszu:  Z tej okazji  członkowie zespołu częstowali zgromadzoną publiczność  tortem urodzinowym. Następnie odbył sie koncert Zespołu Carniacy z Czarni, którzy również składali życzenia naszemu Zespołowi, przy tej okazji wykonano także pamiątkową  fotografię. W kolejnym punkcie  programu mieliśmy okazję obejrzeć występ duetu akordeonowego Mamzel end Vertim, następnie na scenie zagościł zespół Diadem a po nich można było obejrzeć cygański zespół Hitano z Olsztyna. Na koniec festynu wystąpił Zespół Granda z Baranowa.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:

- Firmy Aldessa

- Firmy Jarex

- Panu Stanisławowi Duch – Zakład Mleczarski Mlekovita

- Pan Edward Balcerczyk

- Piekarnia „Białczak” – Panu Andrzejowi Białczak

- Państwu Agnieszce i Sławomirowi Majewskim – Market Aldii

- "Jan" Firma Handlowa Jan Szulc

Organizatorzy serdecznie dziękują mieszkańcom  za udział w uroczystości , szczególnie tym wytrwałym , którym   deszczowa pogoda nie popsuła nastroju do zabawy.

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie

pragnie poinformować, iż termin imprezy

pn. "Święto Folkloru Kurpiowskiego"  w Zawadach

ustala się co roku na drugą niedzielę lipca.

Święto Folkloru Kurpiowskiego 2015 odbędzie się 12 lipca 2015 roku.

13:oo  Otwarcie imprezy  - Wójt Gminy Baranowo

13:15   Koncert jubileuszowy Zespołu Kurpiowskiego  „Pod Borem „  z Zawad

14:00  Występ Zespołu Carniacy

15:00  Kabaret z Konopi