Zespół w Kielcach

Kategoria: Pod Borem Utworzono: wtorek, 22, październik 2013 Poprawiono: czwartek, 19, grudzień 2013 Opublikowano: wtorek, 22, październik 2013

Ogólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej w Kielcach.

Zespół Kurpiowski „Pod Borem” z Zawad w gminie Baranowo w powiecie ostrołęckim, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, w dniach 11-13 października wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej w Kielcach.  Była to VIII edycja tej imprezy, a  wzięło w niej udział 11 świetnych zespołów folklorystycznych z całej Polski. Przesłuchania konkursowe odbywały się w pięknym, wybudowanym w okresie międzywojennym Wojewódzkim Domu Kultury i trwały dwa dni. Występy naszego zespołu wzbudziły duże zainteresowanie widowni. W sobotni wieczór, także w pomieszczeniach WDK, wszystkie uczestniczące w festiwalu zespoły spotkały się na wieczorze integracyjnym. Był to wspaniały, niesamowity wieczór. Różnorodność strojów regionalnych, śpiewy, wzajemna nauka tańców przy muzyce ludowych kapel stworzyły niezapomniany klimat. Nawiązały się znajomości i przyjaźnie zarówno pomiędzy całymi zespołami, jak i poszczególnymi ich członkami.

Ostatniego dnia, w niedzielę, w ulicznej paradzie zespoły przeszły do Katedry kieleckiej, gdzie została odprawiona msza święta w intencji uczestników festiwalu. Po mszy, w WDK, odbył się koncert laureatów festiwalu. Zespół „Pod Borem” nie był wśród najlepszych, ale otrzymał wyróżnienie i nagrodę pieniężną.   Dzięki konsultacjom z bardzo profesjonalnym jury, mieliśmy okazję otrzymać obiektywną ocenę naszych występów i uwagi, dzięki którym uczestnicząc w innych konkursach będziemy mogli pokazać się z jeszcze lepszej strony.