Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3 slide 4 slide 5 slide 6 slide 7 slide 8 slide 9 slide 10 slide 11 slide 12 slide 13 slide 14 slide 15 slide 16 slide 17 slide 18 slide 19 slide 20 slide 21 slide 22 slide 23 slide 24 slide 25 slide 26 slide 27 slide 28

Rozrywka

Ciekawostki

Motto:

  "Idź tam, gdzie słyszysz śpiew
  Tam dobre serca mają
  Bo ludzie źli, ach wierzaj mi
  Ci nigdy nie śpiewają".....

 
  "Cośmy po ojcach naszych zastali
  Dał Bóg Polakom by to kochali
  By swą tradycję mieli wciąż w cenie 
  I szanowali polskie korzenie"......                                  
 

Kurp

Skąd pochodzi nazwa Kurp?  

Kurpie to nazwa obuwia plecionego z łyka lipowego lub łapcie skórzane.

Prawdopodobnie nazwa ta przyjęła się dość wcześnie, skoro już występuje ona w dokumentach z XVII wieku.

Z czasem przyszła moda na skórzane trzewiki na obcasach i zapomniano o łapciach z łyka.

 

Z mazowsza

Źródła nie znaleziono
                     Zespół Kurpiowski "POD BOREM" z Zawad w Bośni i Hercegowinie.
                Zespół Kurpiowski „Pod Borem” z Zawad w Gminie Baranowo przebywał w dniach 22 – 25 sierpnia w miejscowości Jajce w Bośni i Hercegowinie. Był gościem III Międzynarodowego Festiwalu „Dani Mladosti, Jajce 2012”, podobnie jak zespoły tureckie ze Stambułu i Gerze. Wspaniałe krajobrazy Gór Dynarskich i niesamowite, pełne historii i wielokulturowości miasteczko. Występy w okolicznych miejscowościach i w centrum Jajce pod minaretem meczetu, z którego przed chwilą muezin nawoływał wiernych do modlitwy.
Ogromna życzliwość mieszkańców owacyjnie nas witających i częstujących miejscowymi przysmakami, to niezapomniane dla uczestników wyjazdu chwile. Był też czas na zwiedzanie zabytków miasta i okolicy. W koncercie galowym na miejscowym stadionie oprócz nas i zespołów tureckich występowało osiem innych z Bośni i Hercegowiny: serbskich, chorwackich i bośniackich.
            Mimo bardzo długiej, ponad 24 godzinnej podróży wróciliśmy pełni wrażeń i z nadzieją, że jeszcze tam powrócimy. Wielu z nas nawiązało osobiste kontakty z uczestnikami i organizatorami festiwalu.
        Bardzo dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym wyjazd zespołu doszedł do skutku: Staroście Ostrołęckiemu, Wójtowi Gminy Baranowo i wszystkim którzy wsparli nas finansowo i materialnie.  
 


 
Powered by Joomla!®. Valid XHTML and CSS.