Szanowni Państwo. Za nami sylwestrowa noc, która  jest niezaprzeczalnie królową wszystkich nocy, dlatego też pod koniec ubiegłego roku Samorząd Gminy Baranowo podjął decyzję o tym, że należy ją obchodzić hucznie, a Nowy Rok przywitać z honorami.

Idealnym do tego miejscem w naszej  Gminie  okazał się rynek  przed budynkiem Urzędu Gminy. Zabawa rozpoczęła się  o godz. 22.00 i trwała ponad 3 godziny. Na początku licznie zgromadzonych gości przywitał Wójt Henryk Toryfter.  Wspaniałą atmosferę godną uczczenia najbardziej wyjątkowej nocy w roku zapewnił Pan Czesław Faderewski. Podczas zabawy uczestnicy mogli posilić się gorącą grochówką, którą przygotowali organizatorzy. Nowy Rok przywitaliśmy wszyscy szampanem i wzajemnymi życzeniami, a tuż po północy Wójt złożył  życzenia wszystkim osobom zgromadzonym na rynku oraz wszystkim mieszkańcom Gminy. Tradycyjnie też po godz. 24 rozbrzmiały wybuchy fajerwerków.

Tegoroczny innowacyjny Sylwester na pewno przejdzie do historii jako udane wydarzenie, które odbyło się w atmosferze pełnej przyjaźni i radości. Nigdy jeszcze nie zgromadziło się na rynku tak wielu mieszkańców. Chcemy się tu spotkać również za rok.

Warto poinformować, że sprawami organizacyjnymi zajmował się Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji tak, by mieszkańcy naszej Gminy mogli wspólnie świętować ostatnią noc w roku i który również dołącza się do życzeń dla mieszkańców. Wszyscy mamy nadzieję, iż rok 2018, w którym będziemy obchodzić 100 lecie Odzyskania Niepodległości Polski, będzie kolejną okazją do świętowania i wielu równie udanych spotkań .

Do siego roku 2018!!! 

Organizatorzy